Wiedza

Życzenia wielkanocne

Święta Wielkanocne to czas zadumy i odrodzenia, zastanowienia się nad sobą. Spędzenie go w rodzinnym gronie to już tradycja, ale nie zawsze nasi bliscy mogą być z nami w te dni. Warto więc zastanowić się nad  życzeniami, które im wyślemy. Dziś życzenia wielkanocne składamy także kolegom z pracy i dalszym krewnym. Jak napisać więc życzenia wielkanocne, które będą wartościowe same w sobie? Jeśli chcemy obdarować kogoś kartką świąteczną z całą pewnością zyskamy w oczach i nasz wysiłek zostanie doceniony. Warto jednak wysłanie kartki zaplanować dosyć wcześnie by nie doszła już po świętach, a całość życzeń powinna opierać się na odręcznie napisanym tekście, bądź też własnoręcznym podpisie, gdy używamy jako życzeń gotowej kartki. Do laska wracają też ręcznie robione kartki. Najważniejsza jest właśnie treść. Do nieco dalszych krewnych możemy wysłać sms lub mail i obie te formy będą dobrze widziane np:

„Wielkanocnych gości, więcej radości, niż złości, słońca krągłego jak pączek, życzy Ci zajączek.”

Taka forma jest akceptowalna choć dla samego efektu warto jednak podkreślić nasz osobisty stosunek do kogoś. Jeśli zależny nam na kimś szczególnie nieodzowny jest kontakt osobisty lub telefoniczny. Taka forma życzeń jest najmilej widziana i szczególnie pamiętana jeśli nawiążemy do aktualnej sytuacji tej osoby. Wysłanie wiadomości tekstowej byłoby oznaką braku szacunku. Życzenia wielkanocne powinno się składać z wyprzedzeniem jeśli wiemy, że nie zdołamy się zobaczyć. Celebracja życzeń to bardzo ważna tradycja i powinno się jej dotrzymywać. Życzenia wielkanocne składamy podczas śniadania wielkanocnego gdy dzielimy się jajkiem lub tuż przed posiłkiem. Życzenia powinny być wtedy bardzo osobiste:

„Z okazji Świąt Wielkanocnych,życzę wszelkich łask Bożych, pogodnych, zdrowych świąt i pomyślności w życiu osobistym.”

Po tym wstępie można już odnieść się do bieżącej sytuacji i np. pogratulować awansu w pracy lub dobrze zdanego egzaminu podczas studiów. Najczęściej życzymy sobie wówczas zdrowia i pieniędzy i powodzenia na przyszłość.

Źródło – http://zyczeniowo.pl/

Related posts