Wiedza

Konopie indyjskie wciąż kontroweryjne. Czy słusznie?

Marihuana przez jednych traktowana jest niemal jak niebezpieczny narkotyk, przez innych- jako cudowne lekarstwo. Najnowsze badania medyczne jednoznacznie dowodzą unikatowych właściwości leczniczych konopi.
Od zarania dziejów marihuana była używana w medycynie ludowej jako skuteczny środek na bóle głowy, jaskrę, bóle towarzyszące stwardnieniu rozsianemu czy nowotworom. Obecnie marihuana jest postrzegana w środowisku medycznym jako doskonały środek przeciwbólowy w przewlekłej, paliatywnej terapii bólu u chorych cierpiących na stwardnienie rozsiane i schorzenia onkologiczne. To także doskonały środek przeciw wymiotom i nudnościom towarzyszącym chemioterapii.
Cześć z najważniejszych składników marihuany- kannabinoidów, ma potencjał psychoaktywny, lecz niektóre cechują się wybitnym potencjałem leczniczym, bez towarzyszących działań narkotyzujących. Substancje czynne marihuany- kannabinoidy, pobudzają receptory kannabinoidowe w ośrodkowym układzie nerwowym, wpływając na łagodzenie silnego bólu, zapobiegając atakom padaczkowym oraz działając przeciwlękowo. Na świecie kannabinoidy o potencjale medycznym z powodzeniem stosowane są w medycynie paliatywnej, neurologii, reumatologii czy onkologii. Mogą także zapobiegać rozwojowi zespołu metabolicznego czy miażdżycy.
Źródłem tych leczniczych substancji są nasiona marihuany, dostępne w wielu sklepach internetowych. Konopie bardzo dobrze rosną w niemal każdych warunkach, zarówno zewnętrznych, jak i domowych. W Polsce posiadanie nasion konopi jest legalne, zaś posiadanie marihuany- już nie. Nasiona marihuany należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, wtedy mogą wykiełkować nawet po wielu latach. Ich siew i stworzenie optymalnych warunków do wzrostu nie wymaga wielkiego doświadczenia. Stosowanie suszu ma działanie psychoaktywne, zaś krople lub pasty do stosowania zewnętrznego stosowane są jako środki o działaniu leczniczym. Czy słuszne jest odmawianie konopiom indyjskim ich właściwości leczniczych i patrzenie na nie przez pryzmat właściwości odurzających? Czy słuszne jest traktowanie posiadania marihuany jako nielegalne, zaś truć się wieloma szkodliwymi używkami można za ogólnym przyzwoleniem? Każdy powinien sam odpowiedzieć na to pytanie.

Bibliografia artykułu:
https://thc-thc.com/nasiona-marihuany,30.html
https://growers.pl/
http://jamaicaseeds.pl/

Related posts