Budownictwo i dom

Niestandardowe krawężniki — idealny pomysł na wykończenie chodnika i podjazdu

Obrzeża krawężników to jedne najczęściej pomijanych elementów podczas układania kostki czy płyt brukowych. Skupiając się na głównym elemencie, łatwo można zapomnieć o drobnych szczegółach, które mają równie duży wpływ na ostateczny wizerunek, co sama kostka brukowa. Jakie zatem obrzeża mamy do wyboru? Jakie krwawnik wybrać? Do jakiego podłoża pasują obrzegowania? Odpowiedzi wraz z cennymi informacjami w dalszej części tekstu.

Czym są niestandardowe krawężniki

Niestandardowe obrzegowania to elementy brukowe i betonowe służące do przegrodzenia podjazdów oraz chodników na terenie nieruchomości. Różnią się one od typowych i nudnych konstrukcji kształtem, kolorem, fakturą oraz wyższą jakością. Dobrym przykładem są modele o żółtym, jasnym, czarnym lub granatowym kolorze. Mogą one występować w formie trapezu, prostokątów czy z zaokrąglonymi brzegami. Oprócz wizualnych różnic możemy znaleźć w nich lepszą jakość wykonania oraz nieco większą cenę. Ten ostatni czynnik nie jest tak uciążliwy co w wypadku samej kostki brukowe, gdyż obramowań używa się znacznie mniej. Stylowe wykończenie bruku może w znaczący sposób wpłynąć na ostateczny wygląd całej nieruchomości, podkreślić jego walory oraz nadać mu charakteru.
Do jakiego podłoża pasują niestandardowe obrzegowania?

Niestandardowe obrzeża różnią się tylko designem. Możemy używać ich tak samo, jak standardowe krawężniki. Zastosowanie znajdą również przy różnego rodzaju kostce brukowej, płytach brukowych czy betonie. Wielkość obrzegowania oraz kolor warto dobierać do kostki lub podłoża, jakie znajduje się wokół nieruchomości. Dobrym pomysłem jest przełamanie całkowitej stylizacji krawężnikami o innym kolorze lub wykorzystanie oryginalnego kształtu. Takich obramowań możemy używać również na terenie wysypanym kruszywem lub kamieniami ozdobnymi. Gotowe projekty znaleźć możemy w prasie branżowej lub w internecie.

Dostępność niestandardowych krawężników

Oryginalne obrzeża, choć nie są wszechobecnie używane, to można dostać je w wielu miejscach. Markety budowlane oprócz standardowych obramowań mają też nieco odważniejsze modele. Dobrym miejsce na dokonanie zakupu są też sklepy internetowe. Duży wybór i atrakcyjne ceny sprawią, że kupno lepszych jakościowo krawężników nie będzie aż tak kosztowne. Przed zakupem warto sprawdzić aktualne nowości oraz trendy, możemy to zrobić np. na stronie https://www.bruk-bet.pl/produkty/obrzegowania . Wiodący producent bruku z pewnością ma w swojej ofercie interesujące modele. Gdy któryś z nich przypadnie nam do gustu, możemy od razu złożyć zamówienie na konkretne krawężniki. Nie do końca trafionym miejscem są hurtownie sprzedający takie elementy na wagę. Te ciężki będą znacznie droższe od sprzedawanych na sztuki, a lekkie przeważnie nie są dobrej jakości.

Related posts