Wiedza

Inwestycja w siebie

Jest kilka ważnych inwestycji, bez których w życiu nie możemy sobie poradzić. Może nie, że nie możemy, ale to radzenie bez tych inwestycji jest bardzo utrudnione. Najważniejszą bez wątpienia taką inwestycją jest inwestycja w siebie. Ktoś może zadać pytanie: ale po co w siebie inwestować?

Odpowiedź jest prosta: aby mieć lepszy start i lepsze możliwości na rynku pracy. W końcu wszyscy w jakiś sposób na tym rynku działamy. I nie ma tutaj znaczenia, czy jesteśmy jako pracownik, czy jako pracodawca. Ważne, że działamy i podlegamy takim samym prawo. A prawo rynku pracy jest proste: kto się nie rozwija, nie idzie do przodu, ten się cofa. Dlatego taki ważny jest rozwój osobisty każdego z nas. Wszyscy, jeżeli chcemy odnosić sukcesy, musimy się rozwijać. Dlatego warto śledzić czyli obserwować jakie szkolenia są obecnie najbardziej popularne, jakich umiejętności poszukują pracodawcy. I wytyczoną w ten ścieżką podążać. I fakt, że ukończyliśmy jedne czy drugie szkolenia nie znaczy, że już osiągnęliśmy maksimum naszych możliwości i nic nam więcej do szczęścia nie potrzeba.

Możemy nawet posunąć się do bardziej śmiałego stwierdzenia. Im więcej szkoleń odbędziemy, im więcej wiedzy zdobędziemy, tym bardziej zdajemy sobie sprawę, że potrzeba nam jeszcze więcej. Rynek szkoleń nie stoi, on się ciągle rozwija i dostosowuje do zmieniającej się sytuacji na rynku. A ta jest bardzo dynamiczna i wymusza od nas także tego samego dynamizmu. W przeciwnym wypadku popadniemy w marazm i może się okazać, że wypadniemy z karuzeli pracy. A tego nikomu nie życzę.Dlatego szukajmy nowych szkoleń, rozwijajmy się i systematycznie powiększajmy nasze kwalifikacje. Tylko w tym przypadku będziemy mogli spokojnie pracować, posiadając pewną gwarancję uzyskania zatrudnienia. Pracodawcy szukają i analizują nie tylko możliwości i umiejętności kandydatów do pracy. Nie mniej jest ważny dla nich ich potencjał oraz możliwości dalszego rozwoju. Dlatego warto im pokazać, że w dalszym ciągu chcemy się rozwijać i podchodzimy do tego tematu poważnie.

Szczegóły o motywacji: http://www.misala.com.pl/korzysci-z-uczestnictwa-w-szkoleniach-rozwoju-osobistego/ – zapraszam na stronę.

Related posts