Moda

Wybieramy plecak do gimnazjum!

Wakacje szybko przychodzą i równie szybko odchodzą. Wrzesień zbliża się wielkimi krokami i dzieci powoli zaopatrują się w potrzebny, szkolny asortyment. Ważnym elementem całej układanki są plecaki do gimnazjum. Jakie powinny spełnić kryteria, aby zadowolić dzieci?

Pojemność

Temat był powtarzany wielokrotnie, ale nadal pojemność plecaka musi spełniać standardy typowej szkoły. Zeszyty do zajęć, ćwiczenia oraz podręczniki stanowią wyposażenie podstawowe. W swoim ekwipunku dziecko musi znaleźć miejsce na jakiś napój, śniadanie oraz strój na wychowanie fizyczne. Plecaki do gimnazjum bywają cięższe od pracowniczych toreb! Kłopoty z kręgosłupem raczej nie biorą się znikąd, a nasze dzieci nadal dźwigają dużo…

Stabilizacja

Ważny element każdego szkolnego plecaka to stelaż. Miejsce, które pozwala na stabilizację kręgosłupa. Wiąże się to poniekąd z poprzednim podpunktem, ale chodzi tutaj bardziej o twardość materiału. Jeżeli podpora jest miękka, zeszyty mogą się ,,wbijać” w kręgosłup, powodując ogólny dyskomfort podczas noszenia rzeczy. Masywne, stabilne plecaki będą także ciężkie.

Liczba kieszeni

Sam układ plecaka wpływa na jego zdolności użytkowe. Przegroda na książki nie powinna zawierać jednocześnie naszego śniadania. Sprytne kieszenie na zamek pomogą nam we właściwym rozplanowaniu przestrzeni. Stanowią także wygodny dodatek, który umożliwia łatwiejsze wyciąganie potrzebnego ekwipunku.

Wygląd

Nawet najbardziej praktyczny dodatek zniknie w oczach dziecka, gdy nie spodoba się mu wizualnie. Wygląd ma znaczenie i plecaki do gimnazjum nie odchodzą od owych standardów.

Wśród propozycji dla szkół podstawowych przodują bohaterowie bajek oraz postacie znane z telewizji. Chłopakom spodobają się motywy wojenne oraz sportowe, dla dziewczyn można sprawdzić tutaj – wybór plecaków dla gimnazjalistek. Z wiekiem odchodzimy od kolorowych, barwnych gadżetów. Dlatego też gimnazjaliści mogą stawiać na dwukolorowe, zgrabne propozycje. Ważny jest dla nich ogólny pomysł na plecak oraz producent. Pomimo upływu lat w pewnym sensie to nadal element prestiżowy wśród uczniów, który wyróżnia ich na tle otoczenia.

Related posts