Finanse

Oczekiwania klientów w zakresie programów są proste

Na początku muszę się przyznać do jednego. Mam w moim zawodowym cv parę lat pracy dla firmy, która zajmowała się wdrażanie systemów klasy ERP. Moje zadanie było proste: znaleźć klienta na system. Systemy były różnej, można napisać klasy i wielkości. W zasadzie zaczynały się od najprostszego programu do fakturowania, a kończyły na bardzo skomplikowanych, które obejmowały swoim zakresem także sprawy produkcyjne oraz kadrowe. No i szukając klientów trafiałem do różnych firm. Mikro, małych, średnich, a i zdarzały się duże.
Nie muszę chyba dodawać, ze zdecydowaną większość stanowiły firmy mikro i firmy małe. Kiedy spotykałem się z właścicielem takiej firmy, to pierwsze co musiałem zrobić, to zbadać jego potrzeby i określić jakiego programu i w jakim zakresie potrzebuje. Na takie pytanie odpowiedź w zasadzie brzmiała bardzo prosto: „wie pan, ja tak naprawdę nie wiele potrzebuje, jak pan widzi  firma jest mała. No może jedynie jak miałby pan w ofercie jakiś niedrogi program do fakturowania.”. No i tutaj oczywiście od razu miałem przygotowaną propozycje, na płytce wersję demo i po przedstawieniu oraz wstępnym odpowiedzeniu klientowi o programie, zostawiałem demo i po paru dniach znowu się odzywałem. Czy był czas, aby wgrać, sprawdzić i zapoznać się z programem. Czy może w czymś jeszcze można pomóc. W większości przypadków klienci byli zadowoleni i od razu padało pełne zwykle przerażenia pytanie o koszty. I potem, kiedy powiedziałem cenę, słyszałem w słuchawce wielki oddech ulgi.
Tak naprawdę programy do fakturowania wcale się drogie. Generalnie są właśnie dostosowane do możliwości zakupowych małych  Przedsiębiorstw, a raczej w tym przypadku nawet tych mikro firm. Każda firma, która zajmuje się sprzedażą i wdrażaniem tego typu programów doskonale .wie, jaka jest sytuacja na rynku i zdaje sobie sprawę, za jakie pieniądze taki program można sprzedać. Zresztą nie są to programy specjalnie skomplikowane. W większość są proste i bardzo intuicyjne. Każdy sobie zdaje sprawę, ze takie powinny po prostu być.

Sponsor artykułu : program faktura vat

Related posts