Samochody

Gdzie przeprowadzić dokładne mycie samochodu w Katowicach?

Kilka razy do rok powinniśmy przeprowadzić dokładne i kompleksowe mycie naszego auta. By je wykonać trzeba wiedzieć wiele rzeczy, o których opowiemy co nieco w poniższym poradniku. Zacząć należy jednak przede wszystkim od tego, co jest tak naprawdę celem dokładnego mycia. Otóż nie tylko i wyłącznie piękny wygląd – jak większość z nas zapewne pomyśli. Są rzeczy o wiele ważniejsze, na przykład pozbycie się z karoserii śladów żywicy spadającej z drzew i innych substancji, które mogą być bardzo niedobre dla utrzymania lakieru, ale przede wszystkim blachy w jak najlepszej kondycji przez długie lata.
Rozpoczynając nasz poradnik powiemy o wpływie różnych substancji i pozostałości, które przyklejają się do karoserii. Głównie jest to żywica, która spada z drzew szczególnie wiosną, w formie niewielkich kropel. Gdy auto zostawimy pod drzewem, następnego dnia zapewne zauważymy na przedniej szybie sporo tłustych, małych kropek, które trudno jest usunąć. Oczywiście są one wszędzie, na całym samochodzie, nie tylko na szybach. Powodują one, że auto przede wszystkim się klei gdy obok niego przechodzimy i dotkniemy karoserii. Ale to najmniejszy kłopot. Otóż związki zawarte w żywicy mają bardzo zły wpływ na lakier, powodują że ten łatwiej płowieje i niszczy się. Gdy przenikną wgłąb do podkładu, a później blachy, mogą rozpocząć proces korozji. A tego przecież byśmy nie chcieli. Dlatego też ważne jest, by usunąć wszystkie te nieczystości przeprowadzając bardzo dokładne mycie samochodu. Katowice mają wiele myjni automatycznych, ręcznych, bezdotykowych i tak dalej, gdzie możemy pozbyć się tego typu kłopotów. Za chwilę przejdziemy do tego tematu i zastanowimy się, w jakich miejscach najlepiej wykonać mycie karoserii, podwozia, a nawet silnika.
Tak więc zapada decyzja, że chcemy umyć auto. Aby to zrobić, musimy wybrać jedną z myjni samochodowych. Oczywiście możemy także myć samochód sami, jednak może to przysporzyć pewnych kłopotów. Na przykład nie można po prostu zrobić tego na parkingu przed blokiem i nieczystości spłukać do kanalizacji ulicznej, lub po prostu pozwolić im wsiąknąć w trawę. Raz że jest to nieekologiczne, a dwa że jest to niezgodne z prawem i możemy zostać za to ukarani. Dlatego też nigdy nie przeprowadzajmy mycia samochodu w takim miejscu. Myjnie, na które najlepiej się udać, to bezdotykowe i automatyczne. Pierwsze z nich obsługujemy sami, myjąc samochód specjalną dyszą. Jednak tutaj jest pewien problem – nigdy nie uda się w pełni pozbyć z lakieru różnych substancji, jeśli nie będzie fizycznego kontaktu. Na myjni bezdotykowej natomiast płyn lub woda wylatują z dyszy pod ogromnym ciśnieniem, jednak nie zawsze jest to w stanie usunąć wszystko. Sprawdzamy gdzie jeszcze można przeprowadzić kompleksowe mycie samochodu. Katowice dają nam na to prostą receptę: Skorzystajmy z jednej z setek myjni automatycznych, które mieszczą się głównie na stacjach benzynowych. Tutaj specjalne szczotki wchodzą już w kontakt z karoserią auta, dzięki temu każda najmniejsza nieczystość, zabrudzenie i substancje zostaną usunięte. W następnych poradnikach opowiemy jak myć podwozie i silnik.
Podsumowując, powinniśmy przeprowadzić dokładne mycie auta przynajmniej cztery raz w roku. Możemy wybrać sobie za punkty odniesienia przesilenia zimowe, letnie, oraz pierwsze dni wiosny i jesieni. Jeżeli jednak dużo jeździmy zimą, powinniśmy myć samochód o wiele częściej. Dzięki temu na lakierze nie będzie zalegała sól drogowa, która ma silne właściwości korozyjne. A nikt nie chce przecież, by jego samochód za kilka lat nadawał się do poważnych napraw blacharskich. Ważne jest też mycie podwozia zimą, ponieważ tam zalega najwięcej soli. Jednak o tym w kolejnym naszym poradniku.

Przeczytaj więcej szczegółów na:

Mycie SPA

lub też na:

http://www.smart.media.pl/jakie-zalety-maja-folie-ochronne-na-samochod/

 

Related posts