Samochody

Wynajem korzystniejszy od leasingu?

W zależności od charakteru i działalności firmy, potrzebuje ona różnego rodzaju ruchomości, które niekoniecznie muszą od razu wchodzić w skład środków trwałych danego przedsiębiorstwa. Do tych najpotrzebniejszych z całą pewnością należą samochody – zarówno służbowe samochody osobowe, jak i firmowe samochody dostawcze. Większość firm potrzebuje aut do codziennego funkcjonowania, a im firma jest większa, tym więcej pojazdów potrzebuje.

wynajem-samochoduJeszcze nie tak dawno przedsiębiorcy rozważaliby wybór jednej z dwóch dostępnych opcji – kredytu lub leasingu. I o ile leasing faktycznie jest pewnego rodzaju korzystnym rozwiązaniem, które warto brać pod uwagę, o tyle wynajem pojazdów jest opcją idącą o krok dalej, gdyż rozwiązuje jeszcze jedną kwestie, która nie wchodzi w skład leasingu – zarządzanie flotą. Sam leasing stał się w Polsce popularny bardzo szybko i w zasadzie nie powinno to nikogo dziwić – oferuje o wiele więcej korzyści niż kredyt i o wiele łatwiej go otrzymać. Wśród niezaprzeczalnych korzyści należy wymienić zniżki jakie leasingodawca posiada na pojazdy, a które bardzo często oferuje leasingobiorcy, stabilność opłat leasingowych oraz możliwość zmniejszenia podstawy podatkowej. Równie ważne jest też to, że leasing nie wpływa w żaden sposób na zdolność kredytową, a co za tym idzie firmy nie są też tak restrykcyjne jak banki, w przyznawaniu leasingu.

Teraz jednak, formą jeszcze bardziej cenioną jest wynajem pojazdów. Full Service Leasing, czyli wynajem długoterminowy to najbardziej kompleksowy ze wszystkich rodzajów leasingu. Wybierając to rozwiązanie przedsiębiorcy nie muszą myśleć o kwestiach technicznych nadzorowania floty, gdyż zajmuje się tym zewnętrzna firma, oni zaś mogą skupić się tylko i wyłącznie na prowadzeniu własnego biznesu. Od momentu podpisania umowy na Full Service Leasing, to na barkach firmy oferującej wynajem pojazdów znajdują się takie problemy jak rozwiązywanie wszelkich problemów technicznych, przeglądy techniczne, naprawy, wymiany opon oraz wszystkie inne kwestie związane z użytkowaniem samochodów.

Related posts