Samochody

Sklep z częściami do Forda

eeNajczęściej części samochodowe zamawia mechanik, przedstawiając klientowi tylko szacowany koszt części. Jednak użytkując przez dłuższy czas samochód lub samochody jednej marki, warto zastanowić się nad zakupem części w sklepie zajmującym się sprzedażą komponentów do jednej konkretnej marki. Pozwoli to na uzyskanie sprawdzonego źródła oraz na korzystanie w dłuższej perspektywie z rabatów czy programów lojalnościowych dla stałych klientów.

Sklepy specjalizujące się w częściach do aut jednej marki najczęściej mają najbogatszy asortyment, m.in dlatego, że cały swój magazyn i zaplecze logistyczne mogą poświęcić na części do aut jednego producenta. Nie muszą się obawiać, że zapełnią magazyn rzadkimi produktami do różnych aut, które będą bardzo powoli wyprzedawać. Poza tym mają lepiej rozwiniętą sieć kontaktów bezpośrednio do dostawców, od których sprowadzają towar. Np. Ford sklep kupuje części tylko do Forda, przez co u określonego dostawcy kupuje częściej i więcej, co może mu pozwolić na łatwiejsze i tańsze zdobycie rzadkich i nietypowych części. To może się przydać szczególnie w sytuacji, gdy klient ma stary, rzadko występujący samochód.

W przypadku przywiązania do aut jednego producenta, kupowanie w takim sklepie daje dodatkowe korzyści. Korzyść z oszczędności rzędu kilku czy kilkunastu złotych na zakupach w innych sklepach jest pozorna. Kupowanie w nowym sklepie to najczęściej konieczność ponownego wprowadzenia danych do przesyłki, sprawdzenia opinii o sklepie, niepewność dotycząca czasu realizacji zamówienia i zachowania obsługi sklepu przy ewentualnych problemach. Poza tym, jako stały klient można liczyć na programy lojalnościowe czy rabaty.Nawet jeśli sklep nie informuje o nich klienta, to nie należy się bać negocjowania ceny przed zakupem, zwłaszcza w przypadku większych zamówień. Trzymając się przykładu, nawet jeśli w sklepie Forda za kilka pierwszych zakupów zapłacilibyśmy trochę więcej (a wcale nie musi tak być, zwłaszcza w tym konkretnym przykładzie), to oszczędzamy czas i nerwy na obsługę zamówienia oraz szansę na późniejsze bonusy i rabaty w przyszłości.

Oczywiście podana wyżej porada nie jest uniwersalna, ponieważ sporo zależy od jakości danego sklepu. Jeśli sklep z częściami do danej marki jest najogólniej mówiąc źle prowadzony lub po prostu bardzo drogi, wtedy pozostaje szukać części gdzieś indziej. Podany przykład sklepu Forda zapewnia jednak wymienione wyżej zalety kupowania w sklepie dedykowanym właścicielom aut jednej marki.

Więcej informacji na temat niektórych części znajdziesz na https://mccar.pl/nadwozie-nadkola-oslony-ford-mondeo-mk3-2000-2007/3527-nadkole-przednie-prawe-mondeo-mk3-1615fp-1-0000007787.html

Related posts