Finanse

Pożyczka z banku czy kredyty bez zdolności kredytowej?

Większość osób, które pracują i mają pewne dochody mają do dyspozycji pożyczki z banku jak i kredyty bez zdolności kredytowej. Jednak jeśli chodzi o osoby, które mają małe dochody to zostają im do dyspozycji tylko i wyłącznie kredyty bez zdolności kredytowej. Najważniejszą kwestią jaka charakteryzuje tego rodzaju pożyczki to fakt, że kredyty bez zdolności kredytowej są droższe niż te pochodzące od banków.

Dla kogo przeznaczone są pożyczki bez zdolności kredytowej?
Banki bardzo dokładnie sprawdzają zdolności kredytowe osób, którym udzielają pożyczki i dlatego też wyliczają dokładnie taką kwotę spłaty z jaką możemy sobie poradzić. Banki biorą pod uwagę nie tylko zarobki, ale także koszty utrzymania i wydatki jakie ma się na co dzień. Jednak banki dokładnie analizują możliwości spłaty osób chcących otrzymać od nich pożyczki. Dodatkowo kolejną kwestią jeżeli chodzi o możliwość otrzymania kredytów bez zdolności kredytowej to większość firm pierwszą pożyczkę daje tylko na kwotę 500zł. Jeśli zostanie ona spłacona to dopiero później można uzyskać większe kwoty pożyczek.

Koszty
Niestety biorąc pożyczkę z parabanku może kosztować bardzo wiele. O ile według przepisów stopa oprocentowania kredytów udzielanych przez parabanki jest określona w ustawie to jednak dochodzą różnego rodzaju koszty. W ten sposób oprocentowanie może osiągnąć nawet wartość 3 cyfrową. Wbrew pozorom tego rodzaju oprocentowanie zdarza się nie tylko w instytucjach parabankowych, ale także w bankach. Zwykle jest to związane z bardzo krótkim czasem spłacania pożyczek. W ten sposób oprocentowanie nawet w bankach może osiągnąć 3 cyfrową wartość.

Jednak jeśli się nie ma możliwości otrzymania pożyczki w bankach, które dokładnie sprawdzą możliwości spłaty pożyczki to lepiej jest skorzystać z usług parabanków niż w ogóle nie otrzymać pożyczki. Im wyższe ryzyko ponoszone przez firmy udzielające pożyczki tym w większości przypadków oprocentowanie będzie wyższe. Wbrew pozorom czasami lepiej zrezygnować z pożyczki niż później mieć problem z jej spłaceniem.

Informacje pozyskano ze strony https://bezzdolnoscikredytowej.pl/2018/05/04/cashsport-chwilowki-bez-krd/

Related posts