Uroda

Pourazowa korekta nosa

Każdego dnia dochodzi w kraju do dziesiątek wypadków komunikacyjnych. Dochodzi do różnorodnych obrażeń, począwszy od niegroźnych stłuczeń i skaleczeń, poprzez urazy twarzy i kończyn, na urazach wielonarządowych kończąc. O ile większość urazów można w prosty sposób zaopatrzyć, o tyle obrażenia w obrębie nosa bardzo często wymagają poważniejszej interwencji. Operacja nosa w Warszawie, mająca na celu wykonanie korekty kształtu po urazie, może nastąpić dopiero po zagojeniu się wszelkich obrażeń. Niestety, czas oczekiwania na zabieg w ramach NFZ jest bardzo długi, na co większość pacjentów nie może sobie pozwolić, nie tylko ze względów estetycznych, lecz także z powodu dysfunkcji będących następstwem urazu.

Zakres zabiegu

Ocena zmian pourazowych dokonywana przez doświadczonego lekarza pozwala dokładnie ocenić zakres zabiegu. Operacja nosa w Warszawie odbywa się w sposób profesjonalny, zgodnie ze światowymi standardami. Jeżeli rzecz jasna pacjent trafi do odpowiedniej kliniki. Warto wybrać ośrodek mający odpowiednie doświadczenie, takie jak chociażby http://klinikagrzesiak.pl/ .

Pracująca tam kadra posiada wieloletnie doświadczenie operacyjne, nieustannie podnosząca swoje kwalifikacje. Lekarz kwalifikujący określa, jaka metoda zabiegu będzie najlepsza, jak głęboka będzie musiała być ingerencja chirurgiczna, jak również jaki kształt nosa powinno się uzyskać. Trzeba wspomnieć, iż często zdarza się, iż udaje się uzyskać lepszy kształt nosa niż miał on miejsce przed urazem.

Okres pooperacyjny.

Okres rekonwalescencji zależy od zakresu przeprowadzonego zabiegu, jak również od stanu ogólnego zdrowia. Im poważniejsza była operacja nosa w Warszawie, tym czas potrzebny na powrót do zdrowia jest dłuższy. W pierwszym etapie trzeba często zmieniać opatrunki, pozwalające na minimalizację ryzyka infekcji bakteryjnej, można wówczas także ocenić postęp gojenia się ran.

Related posts