Turystyka

Piękna Bukowina Tatrzańska – dla ducha, zdrowia i urody

Bukowina Tatrzańska jest malowniczą miejscowością zlokalizowaną u podnóża polskich Tatr. Słynna ze spektakularnych, wysokogórskich krajobrazów oraz bliskości zjawiskowej, dzikiej przyrody. Każdego roku Bukowina Tatrzańska przyciąga setki tysięcy turystów zmierzających między innymi w kierunku urokliwego Morskiego Oka. To dzięki góralom pochodzącym z Bukowiny Tatrzańskiej to piękne jezioro należy dziś do terytorium Polski. Przecudne jeziora, wysokie góry, obecność śniegu przez cały rok w najwyższych partiach oraz zbawienne dla organizmu człowieka termy są wielkimi skarbami tego niezwykłego miejsca.

Bogactwa Bukowiny Tatrzańskiej a filozofia relaksu w całkowicie nowym wymiarze

Bukowina Tatrzańska to raj dla amatorów wspinaczki, którzy mogą korzystać z ponad 600 wyznaczonych dróg w obrębie granic administracyjnych gminy. Na terenie Bukowiny Tatrzańskiej znajdują się jedyne w Polsce lodowce, a w Dolinie Roztoki podziwiać można najwyższy w naszym kraju wodospad Siklawa. Miejscowość znana jest również z bogatych źródeł wód termalnych, które cieszą się nieocenionymi właściwościami prozdrowotnymi. To dzięki nim na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego powstał wyjątkowy obiekt Termy Bukovina, który należy do największego kompleksu basenów termalnych w Polsce. Przyjęty przez lokalną społeczność kierunek rozwoju Bukowiny Tatrzańskiej ma na celu zapewnienie turystom nowego wymiaru odpoczynku na Podhalu. Termy Bukovina powstały właśnie w duchu takiej właśnie filozofii.. Nowoczesny kompleks basenów przyczynia się do tego, że w społeczeństwie wzrasta świadomość wyjątkowo pozytywnego wpływu wód termalnych na organizm człowieka.

Termy Bukovina – na czym polega ich urok? 

Wypoczynek, poprawa komfortu psychicznego i regeneracja organizmu połączone ze świetną zabawą. Czy można pragnąć czegoś więcej? Efektowne Termy Bukovina powstały w otoczeniu podhalańskich lasów. Z basenów rozpościera się niezwykły widok na Tatrzański Park Narodowy. W tym miejscu zdecydowanie odczuwa się magię natury. Woda termalna, którą wypełnione są baseny wydobywana jest z głębokości 2400 m, z północno-zachodniego zbocza Wysokiego Wierchu. Jest ona bogata w 28 cennych składników mineralnych. Termy są popularne z tego, że temperatura wody w basenach wynosi około 30-38ºC i jest odczuwalna jako bardzo komfortowa. Jakie są właściwości wody termalnej i co zyskujemy przebywając w basenach?

Wody termalne – zbawienie dla duszy i ciała…

Termy zapewniają relaks, oderwanie się od codzienności, ale również niezwykle pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Otoczenie wody termalnej przynosi ukojenie, optymalne odprężenie i doskonale oddziałuje na system nerwowy. Unikalny skład pierwiastków sprawia, że woda termalna wyśmienicie działa na skórę. Regeneruje, przyspiesza gojenie stanów zapalnych oraz łagodzi podrażnienia. Termy mają więc wyjątkowy wpływ na urodę, ale są również doskonałym środkiem leczniczym i rehabilitacyjnym. Z dobrodziejstw wody termalnej skorzysta nasz cały organizm, a przede wszystkim układ mięśniowo – kostny oraz sercowo-naczyniowy. Termy ochronią przed chorobami serca, a także przyczynią się do uregulowania gospodarki hormonalnej organizmu. Woda termalna słynie ponadto z tego, że w fenomenalny sposób przyspiesza przemianę materii oraz procesy rekonwalescencji po licznych schorzeniach oraz wielu zabiegach. Termy leczą chroniczną bezsenność oraz niwelują bóle głowy. Jest to miejsce idealne dla każdego bez względu na wiek. Dla najbardziej wymagających na terenie obiektu Termy Bukovina znajduje się ponadto ekskluzywna strefa SPA&Wellness. Można tutaj skorzystać między innymi z licznych saun, jacuzzi, łaźni parowych, stref schładzania i wypoczynku oraz z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych i różnego typu masaży.

 

Related posts