Samochody

Ładowarki samochodowe do laptopów.

Wyjeżdżając gdzieś na dłużej, nieważne czy jest to podróż w celach służbowych czy przeznaczona na spędzenie czasu z najbliższymi, często zabieramy ze sobą smartfon tablet, aparat fotograficzny czy laptop. O ile mniejsze urządzenia z powodzeniem naładujemy w samochodzie, o tyle w przypadku komputera osobistego może pojawić się problem.

 

Przeglądając oferty w internecie, czy też w sklepie stacjonarnym z elektroniką możecie napotkać dedykowane ładowarki z wieloma końcówkami, aż po specjalne przetwornice, które po podłączeniu w miejsce gniazdka samochodowego pozwalają używać zasilacza, który dostaliście w zestawie z laptopem. Obydwa rozwiązania mają swoje zalety, lecz niestety i wady. Dedykowane ładowarki do komputerów przenośnych zazwyczaj są uniwersalne, co za tym idzie – mają szereg końcówek, które bardzo łatwo po prostu gdzieś zawieruszyć. Szczególnie, jeśli zmieniacie samochód lub chwilowo podróżujecie autem zastępczym czy… taksówką. Dodatkowo nie są poręczne i w torbie zajmują tyle samo miejsca, co ich klasyczne, domowe odpowiedniki. Kolejnym sposobem na naładowanie laptopa jest przetwornica – rozwiązanie dobre i wielofunkcyjne, jednak toporne w użytkowaniu i bardziej sprawdzi się na naprawdę dalekich szlakach do obsługi np. biwakowych urządzeń niż w przypadku ładowania komputera w samochodzie.

 

Czy istnieje więc ładowarka optymalna, taka, która zmieści się w każdej torbie czy plecaku i jest w stanie szybko dostarczyć odpowiednią ilość energii w niedługim czasie, przedłużając tym samym czas pracy na laptopie, smartfonie lub tablecie? Odpowiedzią na to pytanie może być nowa, wyglądająca jak zwykła ładowarka tzw. „cygaro”, z dwoma złączami USB: typu ”A” i typu „C”. (link) Jej rozmiary pozwolą zabrać ją praktycznie wszędzie, nie zajmuje wiele miejsca w samochodzie, a moc z powodzeniem „nakarmi” prądem dowolne urządzenie, nawet komputer osobisty do mocy 65 W. Co więcej, ulubionego smartfona możecie naładować aż do 50% szybciej niż w przypadku konkurencyjnych modeli.

 

Kompaktowe rozmiary, łatwość obsługi, uniwersalność i niska cena to niewątpliwe zalety, które warto wziąć pod uwagę. Jedno jest pewne, wyposażeni w ładowarkę tego typu o rozładowane urządzenie podczas podróży nie musicie się martwić. Teraz już nie pozostaje Wam nic innego, jak sprawdzić sprawność gniazda zapalniczki i ruszyć w drogę.

Related posts