Bez kategorii

Kredyty konsolidacyjne

Kredyty konsolidacyjne to jedna z ofert placówek bankowych, dedykowana osobą fizycznym, które posiadają więcej niż jedną pożyczkę gotówkową, w jednej lub w kilku placówkach bankowych. Jest to połączenie wszystkich posiadanych rat w jedną wspólną. Zaletami tego rodzaju kredytów, udzielanych przez placówki bankowe są:

  • jedna placówka bankowa, w której został zawarty kredyt konsolidacyjny,
  • jeden rachunek bankowy, na który co miesiąc spłacana jest rata kredytu,
  • jedna rata kredytu,
  • jeden termin spłaty zaciągniętego kredytu.

Czytaj więcej na https://www.habza.com.pl/

Kredyt konsolidacyjny to bardzo duże ułatwienie dla klientów indywidualnych, którzy posiadają kilka pożyczek w jednym lub kilku bankach. Wiele placówek bankowych posiada w swojej ofercie kredyty konsolidacyjne. Przyznawane są na podstawie:

  • dobrej zdolności kredytowej,
  • dobrej historii kredytowej,
  • stałego zatrudnienia, które umożliwia spłacanie rat kredytu,
  • dowodu osobistego, ukończenia przez pożyczkobiorcę pełnoletności.

Każda placówka bankowa posiada swój wewnętrzny regulamin, który dokładnie określa sposób udzielania kredytów konsolidacyjnych. Posiada dokładną tabelę opłat, prowizji, marży, ilości rat, na jakie można zaciągnąć dany kredyt, terminie spłaty raty, w każdym miesiącu. Warto przed podpisaniem umowy z daną placówką bankową zorientować się jakie oferty czekają w innych placówkach bankowych. Warto porównać kilka ofert i z pośród nich wybrać tę, dostosowaną do aktualnych potrzeb, wymagań, która nie obciąży domowego budżetu. Tego rodzaju decyzji nie należy podejmować pochopnie. Tego rodzaju kredyty gotówkowe niejednokrotnie spłaca się przez wiele lat. Jest to decyzja, która wymaga poważnego podejścia do tematu, rozwagi, dokładnych przeliczeń oraz kalkulacji. Niemniej jednak kredyty konsolidacyjne to najlepsze rozwiązanie dla osób, które mają kilka kredytów w jednej lub w kilku placówkach bankowych. Jest to bardzo duże ułatwienie, które pozwala zapomnieć o wielu istotnych sprawach związanych ze spłatą kilku kredytów. Warto rozważyć tego rodzaju ofertę placówek bankowych, ponieważ bardzo upraszcza życie.

Źródło https://www.habza.com.pl/

 

Related posts