Biznes

Jak uzyskać dobre odszkodowanie?

Jeśli przytrafia się człowiekowi wypadek samochodowy, bądź inny, taki w którym odnosi on obrażenia, to zwykle pojawia się spór z drugą stroną na tle odszkodowania. Zwykle obiektem sporu jest sama okoliczność zdarzenia. Jeśli na miejsce np. stłuczki nie zostanie wezwana policja, która sporządzi notatkę, to potem druga strona przez sądem może kwestować swoją winę albo podawać inny przebieg zdarzeń. W ten sposób będzie chciała doprowadzić do zmniejszenia wymiaru ustalonego odszkodowania, co będzie miało bezpośredni wpływ na wymiar jej składki ubezpieczeniowej, którą wpłaca do ubezpieczyciela.
Dlatego tez pierwszym krokiem, jaki warto podjąć w celu uzyskania przyzwoitego odszkodowania, jest znalezienie dobrego prawnika, o ile nie uda się uzgodnić rozwiązania z drugą stroną. Tego typu prawnicy czasami działają samodzielnie, a czasami „łączą siły” w ramach kancelarii, które specjalizują się w odszkodowaniach. W takim przypadku jest nawet nieco lepiej, bo można liczyć w razie czego na pomoc innego prawnika z danej kancelarii, który może służyć doświadczeniem i wiedzą praktyczną.
Uzyskanie odszkodowania zależy także od tego, jaka jest historia danego kierowcy. W lepszej sytuacji jest kierowca, któremu nie zdarzają się zbyt często stłuczki. Jednak tak jak wspomniano, podstawą w sytuacji groźnej stłuczki lub tym bardziej wypadku jest wezwanie na miejsce policji, oraz samodzielne utrwalenie miejsca zdarzenia przez na przykład fotografowanie i spisania numerów rejestracyjnych samochodu drugiej strony.

Related posts