Budownictwo i dom

Jak szukać nowych mieszkań w Katowicach?

Stolica Aglomeracji Śląskiej każdego roku przyciąga mnóstwo nowych mieszkańców. Postanowiliśmy więc ułatwić im poszukiwanie nowego lokum i stworzyliśmy taki mini-poradnik na temat dostępnych mieszkań w Katowicach. Poruszymy zarówno temat zupełnie nowych lokali, na nowych osiedlach deweloperskich, jak i starszych bloków z wielkiej płyty, a także kamienic. Po przeczytaniu naszego wpisu każdy będzie miał już dobrze zarysowane pojęcie tego, czego może się w stolicy Górnego Śląska spodziewać. Tak więc zaczynamy!

Chcąc przeprowadzić się do Katowic, lub też w obrębie miasta na przykład do nowszego mieszkania, mamy spory wybór. Przede wszystkim powstaje w tym momencie w mieście mnóstwo osiedli deweloperskich. Oznacza to, że niemal za każdym rogiem czekają na nas całkowicie nowe mieszkania. Katowice zachęcają do osiedlenia się, ponieważ dają nam gwarancję dobrego życia. W tej części Polski jest sporo pracy, możemy znaleźć bardzo intratne zatrudnienie tuż obok naszego miejsca zamieszkania. Na terenie całej aglomeracji śląskiej jest bardzo dobrze rozwinięta komunikacja publiczna, co przyczynia się do tego, że dotarcie w każde miejsce jest szybkie. Wobec tego nie dziwi fakt, że ludzie chętnie przyjeżdżają tutaj, by wynająć lub kupić mieszkanie i osiedlić się na stałe. Najczęściej ludność napływowa osiedla się w starszych blokach. W mieście znajduje się niemało takich, które pozostały po czasach PRL. Są to typowe bloki z wielkiej płyty, oczywiście ocieplone i otynkowane na ładne kolory. Są również odnowione w środku, co sprawia, że mieszkanie w nich jest bardzo przyjemne.

Jeżeli jesteśmy już mieszkańcem Katowic lub okolic i chcemy po prostu przeprowadzić się do nowego mieszkania, najlepiej na osiedlu deweloperskim, to również nie będziemy mieli z tym żadnych problemów. Miasto dosłownie pęka w szwach od kolejnych inwestycji tego typu. Pojawiają się niemal wszędzie tam, gdzie jest jakiś nieużytek, pojawiło się miejsce po zlikwidowanym zakładzie produkcyjnym, czy też jakiejś fabryce. Trzeba jednak wiedzieć, że nowe mieszkania są o wiele droższe od tych z rynku wtórnego, czyli po prostu z drugiej ręki. Katowice jednak są na tyle atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, że ludzie bez problemu są w stanie brać kredyty na bardzo wiele lat, aby móc się na terenie miasta osiedlić i dodatkowo zamieszkać w nowoczesnym bloku, na nowym, strzeżonym osiedlu. Śląsk jest ogólnie bardzo bezpieczny i mieszkając gdziekolwiek nie jesteśmy na nic narażeni. Jednak dodatkowa ochrona z pewnością nam nie zaszkodzi.

Jest jeszcze możliwość zamieszkania w typowej śląskiej kamienicy. Są one dzisiaj na ogół odremontowane, ale trzeba pamiętać, że wciąż znajduje się pewna część takich, w których toalety są na korytarzu, a czasami są nawet wspólne kuchnie. Nie każdy mógłby odnaleźć się dobrze w takiej rzeczywistości, dlatego trzeba się dobrze rozeznać, jeżeli planujemy zamieszkać w takim właśnie miejscu. Niemniej w Katowicach bez problemu znajdziemy zarówno nowe mieszkania jak i nieco starsze, ale wciąż w dobrej kondycji. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

Przeczytaj więcej informacji: https://bardowskiego1.pl/

Related posts