Budownictwo i dom

Jak działają betoniarnie?

Znaczenie betoniarni.

Betoniarnie w Polsce nieustannie zyskują na znaczeniu. Beton znany jest od bardzo dawna. Pomimo iż technologia cały czas posuwa się do przodu, a coraz to nowsze i innowacyjne metody wkraczają na rynek budownictwa pozostał on w dalszym ciągu podstawowym materiałem w każdej budowie.

Ważnym jest, by betoniarnie nieustannie się rozwijały oraz korzystały z najnowszych dostępnych na rynku maszyn i urządzeń, które pomogą w przygotowaniu odpowiedniej mieszanki. Odpowiednie proporcje mieszanki pozwolą na wytworzenie betonu najwyższej klasy. Warto wiec zapoznać się z ofertą firmy Ciepiela Technology Promotion, która specjalizuje się w zaopatrywaniu betoniarni we wszystkie niezbędne maszyny oraz części zamienne.

Jak działa betoniarnia?

Betoniarnia to kompleks urządzeń, w skład których wchodzą m.in.: miejsce składowania kruszywa, podajniki, zasobniki, dozowniki surowców (kruszywa, cementu i wody). Wytwarzanie betonu następuje w specjalnie przygotowanym mieszalniku, gdzie odpowiednie proporcje mieszanki zostają ze sobą połączone w celu uzyskania betonu o najwyższej jakości. To właśnie mieszalniki do betonu są nazywane są sercem betoniarni. Stanowią bowiem jej najistotniejszy element. Warto więc zadbać o to, aby mieszalniki do betonu wykorzystywane w betoniarniach były jak najlepszej jakości. Firma Ciepiela Technology Promotion specjalizuje się w dostawie mieszalników do betonu najwyższej klasy. Oferta firmy jest naprawdę szeroka. W zależności od rodzaju wytwarzanego betonu oraz potrzeb produkcji Ciepiela Technology Promotion oferuje takie mieszalniki do betonu jak: mieszalniki laboratoryjne, mieszalniki planetarne, mieszalniki dwuwałowe do produkcji ciągłej, mieszalniki dwuwałowe, mieszalniki turbinowe lub talerzowe.

Jak i gdzie betoniarnie przechowują beton?

Betoniarnie wytwarzają ogromne ilości betonu. Niezbędne więc w procesie prawidłowego działania betoniarni jest odpowiednie miejsce do jego magazynowania. Nie tylko wyprodukowany beton, ale również i materiały sypkie potrzebne do jego wytworzenia muszą być gdzieś składowane. W tym celu betoniarnie wyposażone są w silosy pionowe i poziome. Umożliwiają one bezpieczne składowanie betonu oraz wszelkich materiałów sypkich. Silosy są również swego rodzaju wizytówką betoniarni zważywszy na fakt iż są jej najbardziej widocznym elementem. Ważne jest więc aby cechowały się one najwyższą jakością wykonania. Firma Ciepiela Technology Promotion oferuje najlepsze na rynku silosy pionowe i poziome, które cechują się odpowiednio stopniowaną grubością blachy, świetnym zabezpieczeniem antykorozyjnym i odporną na warunki atmosferyczne powłoką lakierniczą.

Transport betonu.

Kolejnym (jednym z ostatnich procesów produkcji betonu) niezwykle ważnym elementem w procesie działania betoniarni jest transport wyprodukowanego betonu. Aby betoniarnie mogły sprostać największym inwestycjom powinny być wyposażone w najwyższej jakości, pompogruszki. oraz pompy do betonu. Firma Ciepiela Technology Promotion w swojej ofercie posiada najlepsze, dostępne na runku pompogruszki oraz pompy do betonu. Począwszy od najmniejszych, które stosowane są do niewielkich prac budowlanych oraz wszędzie tam, gdzie duże maszyny nie mogą pracować ze względu na brak miejsca, do tych największych, jak np pompa do betonu SIRIO 6RZ65, która jest najdłuższą pompą w europie. Dodatkowo Ciepiela Technology Promotion jest w stanie dostarczyć każdą część zamienną do wszystkich rodzajów pomp oraz pompogruszek.

Podsumowanie

Działanie betoniarni to bardzo skomplikowany i złożony proces. Wymaga on użycia najnowszych maszyn i technologii dostępnych na rynku. To właśnie dzięki nim można wyprodukować najwyższej jakości beton. Ciepiela Technology Promotion to firma która niesie pomoc każdej profesjonalnej betoniarni. W swojej ofercie posiada wszystkie urządzeń związane z produkcją, transportem betonu oraz niezbędne do nich części zamienne.

Related posts