Budownictwo i dom

Beton komórkowy — czy warto?

Beton z komórkami to jeden z najlepszych materiałów budowlanych. Możemy używać go do różnych celów oraz w różnych kombinacjach. Jego doskonałe właściwości izolacyjne i dogodna możliwość obróbki sprawia, że coraz częściej wykorzystuje się go do budowy nowych domów i nazywany jest materiałem przyszłości. W dalszej części artykułu prezentujemy wszystkie jego zalety oraz liczne informacje na jego temat. Dzięki nim będzie można znacznie łatwiej podjąć decyzje o wyborze tego materiału.

Czym jest beton komórkowy?
Beton z komórkami to specjalna odmiana betonu, która jest wzbogacona o tlen w trakcie produkcji. Składnikami mieszanki jest drobno zmielony piasek kwarcowy, wapń oraz woda. Tak wymieszane komponenty tworzą beton. Do niego w odpowiednim momencie pod ciśnieniem jest wpompowywane powietrze. Powoduje to powstanie mikroskopijnych bąbelków. Takie działanie jest głównym powodem doskonale właściwości tego betonu. Po stworzeniu jest on formowany w bloczki betonowe, które można wykorzystać do budowy bez konieczności obróbki na miejscu. Beton komórkowy ma kolor biały, jeśli wykonany jest w wysokim standardzie. Bardzo ważne jest jego skład. Dobrej jakości produkt nie może mieć w sobie zanieczyszczeń lub odpadów budowlanych. Powoduje to znacznie pogorszenie się jego właściwości. Bloczki betonowe występują też w standaryzowanych formach. Pozwala to na szczelne dopasowanie konkretnych modułów, dzięki czemu w ścianie nie ma dziur ani szczelin. Cała konstrukcja dzięki takiemu zabiegowi jest też dużo bardziej wytrzymała.

Korzyści z używania betonu komórkowego

Bloczki betonowe mają wiele korzyści. Pierwszy z nich to doskonale właściwości izolujące. Pory powietrza wewnątrz betony najlepiej izolują nas od czynników zewnętrznych takich jak chłód czy ciepło. Jeśli temperatura za oknem zmienia się, beton komórkowy potrafi uwalniać zgromadzoną energię, zapobiegając gwałtownym skokom temperatury w budynku o dużej amplitudzie. Jest to bardzo duży plus, który bezpośrednio wpływa na inny aspekt — finansowy. Dobra izolacja nie wymaga ponadprogramowego ocieplania budynku i w ten sposób zmniejszający koszty budowy. Sam beton jest również ekonomicznym rozwiązaniem z uwagi na swoją niską cenę.

Jakiego dostawę i producenta wybrać?

Wybór odpowiedniego producenta jest bardzo ważny. Na rynku istnieje wiele firm oraz producentów, od których możemy kupić materiały. Warto przed taką decyzją porównać ofertę kilku z nich. Beton powinien być wysokiej jakości, nie mieć innych domieszek np. śmieci oraz być tani. Warto w tym celu przeczytać też szczegółowe informacje o samym betonie gazowym np. na stronie tego producenta http://termalica.pl/ Jest to wiodąca marka w branży, więc możemy polegać na jego danych. Dobrym posunięciem będzie też poczytanie opinii o konkretnych modelach innych użytkowników. Nie ma lepszej rekomendacji niż zadowoleni klienci.

Related posts